راهنمای ثبت دامنه


با استفاده از راهنمای زیر شما قادر خواهید بود ثبت دامنه‌های ملی را انجام دهید.

۱. ایجاد حساب کاربری ایرنیک

برای ثبت دامنه نیاز است که در سایت «مرکز ثبت دامنه‌های ملی» ثبت نام کنید و «شناسه ایرنیک» دریافت کنید. برای ثبت‌نام کافی است وارد صفحه ثبت‌نام شوید و فرم مربوط را پر نمایید. در صورتی که حساب کاربری در سامانه ایرنیک دارید به مرحله بعد بروید. (راهنمای نام‌نویسی در ایرنیک)

۲. تنظیم رابط‌ها

پیش از ثبت دامنه اطمینان پیدا کنید که «رابط‌ها»ی حساب ایرنیک شما روی «همه» یا «نمایندگان» تنظیم شده باشد. برای تغییر این تنظیم وارد حساب ایرنیک خود شده، از منوی «شناسه»، «مدیریت رابط‌های مجاز» را انتخاب نمایید و رابط‌ها را روی «همه» یا «خودم و نمایندگان» قرار دهید.

۳. نام‌نویسی در فلای‌نیک

نام‌نویسی در فلای‌نیک ساده است. وارد صفحه نام‌نویسی شوید و فرم را پر کنید. پس از تایید رایانامه وارد حساب کاربری خود شوید.

۴. افزایش موجودی

پس از ورود به حساب کاربری خود می‌توانید موجودی خود را افزایش دهید. برای این کار می‌توانید از کلیه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب برای افزایش موجودی استفاده کنید.

۵. ثبت دامنه

وارد صفحه ثبت دامنه شوید و با وارد کردن نام دامنه‌ی مورد نظر، دامنه را ثبت کنید. برای ثبت دامنه حتما از شناسه کاربری ایرنیک خودتان استفاده نمایید. در صورتی که می‌خواهید دامنه را به میزبانی مشخصی متصل کنید آدرس کارگزارهای میزبانی را وارد کنید.